Prosinec 2008

Burákové marokánky

12. prosince 2008 v 18:40 | VV |  vánoční cukroví pečené
1/4 l mléka nebo smetany, 20 g másla, 80 g krupicového cukru, 20 g polohrubé mouky, 150 g půlek nesolených buráků, 100 g sekaného sušeného nebo kandovaného ovoce (část by měla tvořit kandovaná pomerančová kůra, ale nemusí), 1 vanilkový cukr


Mléko promícháme s cukrem, vanilkovým cukrem a moukou a zahříváme v silnostěném hrnci či na vodní lázni do zhoustnutí, potom přidáme máslo a mícháme tak dlouho, až se rozpustí. Odstavíme z ohně a zamícháme buráky a ovoce. Necháme asi 20 minut prochladnout a potom děláme na plech vyložený pečícím papírem pomocí lžičky a jídelního nože placičky. Pečeme při 180 °C až jsou po okrajích zahnědlé. Podběračkou sundaváme na plochý tác a necháme asi 1 den ztuhnout. Potom po spodní straně poléváme čokoládovou polevou.

Pusinky za studena

8. prosince 2008 v 22:31 | VV |  vánoční cukroví pečené
4 bílky, 70 g krupicového cukru, 240 g přesátého moučkového cukru

Ušleháme pevný sníh z bílků. Zašleháme do něj krupicový cukr a dále chvíli šleháme. Potom volně vmícháme prosátý moučkový cukr. Necháme chvíli v chladu odstát. Plech vyložíme pečícím papírem a sáčkem s ozdobnou trubičkou stříkáme na plech malé tvary. Můžeme také klást na plech lžičkou kopečky. Sušíme v troubě cca při 80-100 °C do té doby než jdou lehce odloupnout od papíru. Hotové pusinky můžeme pocákat čokoládou nebo slepovat po dvou různými máslovými krémy nebo šlehačkou.

Vánoční pečená ryba

8. prosince 2008 v 20:04 | VV |  vánoční buchty (štoly, vánočky apod.)
100 g rozinek, 100 g sušených švestek, 50 g kandované pomerančové kůry (nemusí být), 50 g sušených nebo kandovaných třešní či brusinek, 100 g sekaných mandlí, 5 vajec, 200 g moučkového cukru, 180 g másla nebo rostlinného tuku, 230 g polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva

Ovoce a mandle nasekáme a smícháme s moukou a práškem do pečiva. Máslo ušleháme s cukrem, postupně do hmoty přidáváme jeden žloutek po druhém a dál třeme. Bílky se špetičkou soli ušleháme na tuhý sníh. Do utřené máslové hmoty přidáváme střídavě mouku s ovocem a sníh z bílků. Formu ryby nebo jiného vánočního tvaru (např. hvězda, ale může být i chlebíčková forma) důkladně vymažeme tukem a vysypeme strouhankou nebo hrubou moukou. Těsto do formy nalijeme a urovnáme. Pečeme při 180 °C v předehřáté troubě cca 1 hodinu. Zda je těsto upečené vyzkoušíme špejlí. Když se na ni těsto nechytá, tak je ryba upečená. Prochladlou rybu vyklopíme na rovný tác, necháme úplně vychladit a potom podle fantazie zdobíme polevami nebo jen pocukrujeme. Hezká je potřená čokoládovou polevou, na kterou nalepíme mandlové plátky jako šupiny, kouskem světlého ovoce uděláme oko atd. Fantazii ve zdobení se meze nekladou.

Klasická štola

8. prosince 2008 v 19:40 | VV |  vánoční buchty (štoly, vánočky apod.)
1000 g polohrubé mouky, 2 kostičky čerstvého droždí (80 g), 100 g cukru, špetička soli, 2 vejce, cca 3/8 l vlažného mléka, 300 g změklého másla nebo rostlinného tuku, 1 lžička skořice, 1/2 lžičky kardamomu (nemáme-li, tak trošku strouhaného muškátového oříšku asi na špičku lžičky), 300 g rozinek, 1/8 l rumu, 200 g sekaných loupaných mandlí, 200 g sekaného kandovaného nebo sušeného ovoce
Máslo a cukr na potření a posypání upečené štoly

Zpracujeme běžným způsobem kynuté těsto (viz máslová štola). Do dobře propracovaného těsta přidáme koření. Potom zapracujeme ovoce a mandle. Rozinky dáme do těsta jako poslední, zapracujeme rychle, aby při delším hnětení neztmavlo těsto. Dobře zpracované těsto se nelepí.
Těsto rozdělíme na 2 půlky. Z každé části těsta vytvoříme šišku a dáme kynout (pod utěrku) asi 20 minut. Potom zpracujeme do charakteristického tvaru štoly. Každou štolu dáme na samostatný plech vyložený papírem a necháme na plechu asi 3 hodiny přikryté utěrkou kynout. Pečeme cca 70 minut při 180°C, když se zapeče, teplotu snížíme a dopečeme. Upečené horké štoly potřeme máslem a posypeme cukrem (silně). Necháme vychladit, zabalíme do alobalu. Kynuté typy německých štol by se měly nechat v chladu uležet cca 14 dní i déle. Před krájením znovu pocukrujeme.

Štola s červeným ovocem

8. prosince 2008 v 19:32 | VV |  vánoční buchty (štoly, vánočky apod.)
230 g sušených nebo kandovaných nasekaných třešní, brusinek, jahod apod., 100 g sekaných mandlí, 100 g rozinek, rum, 500 g polohrubé mouky, 1,5 - 2 dl vlažného mléka, 80 g cukru, 1 kostička čerstvého droždí, špetička soli, 200 g změklého másla, 1/2 lžičky skořice, 1/2 lžičky kardamomu, špetka muškátového květu, špetka mletého hřebíčku (nemáme-li toto koření nahradíme 1 lžičkou koření perníkového ne prášku do perníku, ale koření), máslo na potření po upečení, cukr na posypání


Postupujeme stejně jako u máslové štoly.

Máslová štola

8. prosince 2008 v 19:17 | VV |  vánoční buchty (štoly, vánočky apod.)
250 g rozinek, 50 g kandované pomerančové kůry(nemáme-li zvýšíme o toto množství sušené ovoce), 100 g sekaného sušeného nebo kandovaného ovoce, 200 g sekaných mandlí, 4 lžíce rumu, 500 g polohrubé mouky, 1 kostička čerstvého droždí (42 g), 120 g moučkového cukru, 1 vejce, 2 žloutky, špetka soli, 1 vanilkový cukr, 200 g másla, 1 - 1,5 dl mléka, 1/2 lžičky skořice, 1/2 lžičky kardamomu, špetka strouhaného muškátového oříšku, máslo na pomazání upečené štoly, moučkový cukr na posypání

Rozinky a nasekané ovoce pokapeme rumem a necháme odležet nejméně 2 hodiny, nejlépe přes noc. Z droždí, trošky mléka, cukru a mouky uděláme kvásek, který necháme vykynout. Do mísy dáme mouku, změklé máslo, vejce, žloutky, zbylý cukr, koření, sůl, přidáme kvásek a vlažným mlékem zaděláme těsto, zpracováváme tak dlouho až se nechytá na mísu (jestliže se lepí, přidáme trochu mouky, jestliže je tuhé, přidáme trochu mléka). Do těsta zapracujeme na vále mandle a ovocnou směs. Utvoříme kouli, dáme jí do mísy, poprášíme moukou a necháme na teplém místě kynout. Dobře kyne v troubě, kterou krátce ohřejeme na 50 °C, vypneme a pak tam těsto vložíme kynout. Necháme kynout nejméně 1 hodinu. Potom na vále vytvoříme tvar štoly, dáme na plech vyložený 2 vrstvami pečícího papíru a necháme kynout další půl hodiny. Potom pečeme v předehřáté elektrické troubě na 180 °C asi hodinu. Ke konci pečení můžeme teplotu trochu snížit. Když se štola peče, tak si rozpustíme čerstvé máslo. Upeenou ještě horkou štolu potřeme máslem a silně posypeme moučkovým cukrem (může být ochucený vanilkou). Štolu necháme úplně vychladnout, potom ji zabalíme do alobalu a necháme nejméně týden až dva týdny uležet v chladu. Pak znovu přecukrujeme a krájíme na plátky. Kdo však nevydrží, může jíst samozřejmě i dříve.

Poznámka: Z tohoto těsta můžeme udělat také štolu marcipánovou, postupujeme stejně jako výše, pouze zpracujeme asi 80 g marcipánu s trochou rumu, uděláme z něho váleček a vložíme jej do středu těsta při tvoření štoly.

Lískáče v těstě - 2 těsta na stejné cukroví

7. prosince 2008 v 23:50 | VV |  vánoční cukroví pečené
300 g hladké mouky, 200 g másla nebo rostlinného tuku, 50 g moučkového cukru, 2 žloutky, 1/2 lžičky zázvoru

200 g celých předem opražených lískových oříšků

moučkový a vaniklový cukr na obalení, příp. pravá vanilka místo vanilkového cukru


Z mouky, másla, cukru, žloutků a zázvoru zpracujeme těsto. Necháme asi 1 hodinu odpočinout v chladnu. Potom do malých kousků těsta zabalíme vždy celý opražený oříšek, vytvoříme kuličku a klademe na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme v předehřáté troubě při 180 °C. Ještě teplé kuličky obalujeme v cukru ochuceném vanilkou nebo smíchaným s vanilkovým cukrem.


Pražení oříšků: Na plech vyložený 2 vrstvami pečícího papíru vysypeme jádra lískových oříšků. Troubu vyhřejeme na 150 °C a vložíme do ní plech s oříšky. Asi po 5 - 7 minutách vyzkoušíme, zda již jdou tmavé slupičky oříšků sundat, v případě, že ano, tak vysypeme oříšky na suchou utěrku a oříšky v ní vymneme až zůstanou pěkně sloupnuté. Nesmíme oříšky spálit, to jsou potom tmavé a hořké. Je lepší zkoušet stupeň pražení po kratší době a několikrát, než je nechat v troubě déle a pak je spálit.

Stejné cukroví se může udělat i z tohoto těsta:
250 g hladké mouky, 200 g másla nebo rostlinného tuku, 20 g cukru, 1 žloutek

Mandlové sněhové pečivo

7. prosince 2008 v 23:25 | VV |  vánoční cukroví pečené
3 bílky, špetička soli, 200 g moučkového cukru, 200 g mletých mandlí, 1 lžička instantní kávy

Krém: 120 g umletých nebo rozdrcených piškotů, 60 g másla, asi 6 lžic studené silné kávy, moučkový cukr podle chuti

Z bílků a zrnka soli ušleháme tuhý sníh. Do hotového sněhu zašleháme prosátý cukr a vmícháme mandle a kávu. Na plech vyložený pečícím papírem děláme lžičkou ploché kopečky a pečeme (nesušíme) v mírné troubě (horkovzdušná 140 °C). Hotové tvary jdou lehce odloupnout od papíru. Před podáváním slepujeme krémem a můžeme pocákat kávovou polevou.

Krém: Piškoty umeleme nebo válečkem rozdrtíme a polijeme kávou, necháme nasáknout. Máslo utřeme do pěny, zašleháme několik lžic cukru a vmícháme nacucané piškotové drobečky. Dobře rozmícháme a dáme do chladna asi na 1 hodinu uležet. Potom slepujeme tvary.

Kokosky

7. prosince 2008 v 22:59 | VV |  vánoční cukroví pečené
4 bílky, špetička soli, 240 g pískového cukru, 200 g strouhaného kokosu

Ušleháme tuhý sníh z bílků. Do sněhu vešleháme polovinu cukru, druhou polovinu lehce vmícháme. Nádobu, ve které máme sníh dáme do vodní lázně a šleháme tak dlouho až je sníh lesklý a teplý. Můžeme zahřívat také v mikrovlnné troubě na 400 W asi po dobu 40 sek. - opakujeme 3 x - 4 x až je sníh teplý. Vždy po jednotlivém zahřátí v mikrovlnce zamícháme a opakujeme. Když je sníh lesklý a teplý, tak ho za občasného zamíchání necháme prochladnout. Do prochladlého vmícháme kokos a na plech vyložený pečícím papírem děláme lžičkou kopečky. Pečeme v horkovzdušné troubě při 90 °C (3 plechy najednou). V elektrické troubě pečeme asi při 110 °C. Že jsou kokosky upečené poznáme podle toho, že jdou lehce odloupnout od pečícího papíru.