Únor 2007

Rychlý tvarohový koláč (vhodný do remosky)

26. února 2007 v 19:26 | VV |  Tvarohové koláče a j. tvarohové moučníky
250 g hrubé mouky, 3 lžíce cukru, 100 g másla nebo rostlinného tuku, 1 vejce, 1/2 prášku do pečiva, špetička soli. Náplň: 500 g měkkého tvarohu, 1 žloutek, 1 vanilkový cukr, 1 lžíce oleje nebo tekutého másla, 1 lžíce pudinkového prášku. Ovoce. Drobenka: hrubá mouka, krupicový cukr, máslo
Všechny přísady zpracukjme v těsto. Vtlačíme je do vymaštěné remosky nebo dortové formy a uděláme zvýšený koláčový okraj. Potřeme rozšlehaným tvarohem, poklademe ovocem a posypeme drobenkou. Pečeme-li v remosce, tak 20 minut v zapnuté a 10 minut ve vypnuté remosce. Pečeme-li v troubě, tak při 180 °C a dopékáme při 160 °C nebo dopékáme na 150 °C v horkovzdušené troubě.
Na tvarohovou náplň všechny přísady utřeme v míse.

Babiččina mramorová bábovka

2. února 2007 v 19:58 | VV |  bábovky a muffiny
3 vejce, 150 g másla nebo rostlinného tuku, 150 g cukru, 300 g hrubé mouky, 1/2 kypřícího prášku do pečiva, špetička soli, vlažné mléko dle potřeby. Do poloviny těsta 2 lžíce kakaa a 30 g cukru
Celá vejce utřeme s cukrem a tukem do pěny - nejlépe v robotu. Mouku smícháme se solí a práškem do pečiva. Moučnou směs přidáváme do utřené hmoty střídavě s vlažným mlékem až vznikne kašovité těsto. Těsto rozdělíme na dvě poloviny. Do jedné přimícháme kakao promíchané s cukrem. Bábovkovou formu vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou nebo strouhankou a vlijeme nejprve světlé a pak tmavé těsto. Uhladíme a pečeme v předehřáté troubě při cca 180 °C. Prochladlou bábovku vyklopíme a pocukrujeme.
Poznámka 1) dobře se peče v remosce
2) do světlého těsta můžeme přidat předem namočené osušené rozinky

Mandlová bábovka

2. února 2007 v 19:47 | VV |  bábovky a muffiny
250 g másla nebo rostlinného tuku, 6 vajec, 150 g cukru, 100 g sekaných mandlí, 1 a půl kypřícího prášku do pečiva, 300 g polohrubé mouky, vlažné mléko (cca 1 a půl dl - záleží na velikosti vajec a suchosti mouky)
Utřeme tuk s cukrem a žloutky do pěny. Z bílků ušleháme sníh. Mouku smícháme s práškem do pečiva a mandlemi. Do utřené hmoty přidáváme moučnou směs střídavě se sněhem z bílků a mlékem. Lehce promícháme a vlijeme do tukem vymazané a strouhankou nebo hrubou moukou vysypané bábovkové formy. Uhladíme a pečeme v předehřáté troubě při 180 °C asi 50 minut. Prochladlou bábovku vyklopíme a pocukrujeme nebo můžeme polít čokoládovou polevou a sypat mandlemi.
Poznámka: Do hřbetů bábovky můžeme před nalitím těsta nalepit loupané mandle. Pečením zrůžoví a jsou chřupavé.

Jogurtový koláč s celozrnnou moukou

2. února 2007 v 19:37 | VV |  koláče a řezy s ovocem
měříme na čtvrtlitrové hrnky
1 hrnek polohrubé mouky, 1 hrnek celozrnné mouky, 1/2 hrnku krupicového cukru (může být i přírodní), 1/2 hrnku rostlinného oleje, 1 bílý jogurt (150 g až 200 g), 1 lžička mleté skořice, 1 prášek do pečiva, 2 - 3 vejce (podle velikosti jogurtu a suchosti mouky). Ovoce. Drobenka: 1 hrnek hrubé mouky nebo půl hrnku mouky a půl hrnku kokosu, 1/2 hrnku krupicového cukru (může být i přírodní), 5 lžic másla
Vše v míse nebo robotu zpracujeme v kašovité těsto, které urovnáme na plech se zvýšeným okrajem (vymaštěný a vysypaný moukou nebo vyložený pečícím papírem). Povrch uhladíme poklademe ovocem a posypeme drobenkou. Pečeme při 180 °C v předehřáté troubě.
Poznámka: 1)Nemusíme dávat drobenku, ale můžeme ovoce posypat cukrem a sekanými mandlemi, kokosem, vločkami nebo ořechy
2) Do drobenky můžeme místo části mouky přidat nahrubo nastrouhaný surový marcipán
3) Kdo nemá rád celozrnnou mouku, může dát celé množství polohrubé mouky

Ovocný koláč s celozrnnou moukou

2. února 2007 v 19:24 | VV |  koláče a řezy s ovocem
1 čtvrtlitrový hrnek celozrnné mouky, 2 čtvrtlitrové hrnky hladké mouky, 2 lžíce krystalového cukru (může být surový třtinový), 150 g másla nebo rostlinného tuku, 1 žloutek, špetka soli, 3/4 kostky čerstvého droždí, vlažné mléko dle potřeby (cca necelý čtvrtlitrový hrnek). Ovoce, krystalový cukr nebo med, kokos, ořechy nebo mandle, žloutek na potření
Smícháme mouky, přidáme změklé máslo, žloutek, cukr, špetičku soli, rozdrobené droždí a vlažným mlékem zaděláme těsto, které se nelepí. Můžeme zpracovávat v míse vařečkou nebo v robotu. Necháme asi 40 minut kynout na teplém místě. Po vykynutí tvoříme na plechu vyloženém pečícím papírem slabé koláče velikosti dezertního talířku. Okraje trochu zvýšíme a potřeme rozšlehaným žloutkem. Na těsto dáme libovolné ovoce (čerstvé, mražené nebo zavařené), posypeme cukrem (nebo pokapeme medem) dle chuti, sekanými mandlemi, ořechy nebo kokosem a pečeme v předehřáté troubě asi 40 minut při 170 °C.
Poznámka: můžeme také ovoce posypat drobenkou (máslo, hrubá mouka, cukr)