Prosinec 2006

Mandlové sušenky skořicové

14. prosince 2006 v 17:39 | VV |  vánoční cukroví pečené
300 g hladké mouky, 200 g másla nebo rostlinného tuku, 150 g cukru, 120 g mletých loupaných mandlí, 1 lžička skořice, 1 vejce
Zavařenina na slepení - nejlépe pomerančová nebo malinová
Zpracujeme těsto, které dáme zabalené do folie na noc do ledničky. Druhý den vyválíme plát asi 3 - 4 mm vysoký a vykrajujeme rádýlkem čtverečky nebo obdélníčky nebo vykrajujeme formičkou libovolné tvary. Pečeme při 180 °C v elektrické troubě (horkovzdušná 150 °C) do růžova. Upečené necháme na rovné ploše vychladit a slepujeme zavařeninou. Můžeme zdobit libovolnými polevami nebo jen poprášit cukrem.

Perníková srdíčka

14. prosince 2006 v 17:26 | VV |  vánoční cukroví pečené
300 g hladké mouky, 100 g medu, 80 g cukru, 40 g másla nebo rostlinného tuku, 20 g strouhaných oříšků, 40 g nastrouhaného nebo jemně nasekaného kandovaného nebo sušeného ovoce, 1 vejce, 3/4 sáčku prášku do perníku, 1 lžička kakaa, asi 2 - 3 lžíce vody (podle toho kolik je při zpracování potřeba)
Náplň: 100 g cukru, 8 lžic vody, 150 g oříšků, piškotové drobečky, zavařenina
Poleva dle chuti, barevná rýže, oříšky apod.
Zpracujeme na vále v těsto. Necháme odpočinout v chladnu. Po odpočinutí vyválíme na vále nebo mezi dvěma foliemi plát asi 3 mm vysoký a vykrajujeme srdíčka. Pečeme při 160 °C. Hotové necháme vychladit, slepujeme náplní a zdobíme podle fantazie.
Na náplň svaříme cukr s vodou na nit, přidáme oříšky a piškotové drobečky. Promícháme , necháme vystydnout a přidáme několik lžic libovolné zavařeniny nebo švestkových povidel.

Perníkové řezy

14. prosince 2006 v 17:11 | VV |  perníky
300 g hladké mouky, 200 g cukru, 70 g vlažného medu, 1 kypřící prášek do perníku, 2 vjece
Náplň: švestková povidla, lžíce rybízové zavařeniny, 1 - 2 lžíce rumu, nahrubo sekané fíky, ořechy, sušené ovoce, mandle, rozinky apod.
Vejce na potření
Ze všech přísad zpracujeme na vále těsto. Když se nám zdá, že se lepí, podsypeme ještě při zpracovávání moukou. Z těsta uděláme bochánek, dáme ho do misky, přikryjeme a necháme přes noc odpočinout. Na náplň rozmícháme hustá švestková povidla (jsou-li řidší zahustíme několika lžícemi strouhaných piškotů), lžíci rybízové zavařeniny (nemusí být), rum, sekané fíky, ořechy, mandle, příp. jiné sušené ovoce. Těsto rozdělíme na dvě části. Vyválíme plát, dáme na plech vyložený pečícím papírem a potřeme povidlovou náplní. Přikryjeme druhým plátem, po stranách dobře přitlačíme, aby nádivka nevytékala. Vrchní plát potřeme rozšlehaným vejcem a upečeme při 160 °C do zlatova. Hotové krájíme na čtverečky. Dáváme-li mezi směs vánočního cukroví nakrájíme čtverečky nebo obdélníčky malé, povrch zdobíme čokoládovou nebo rumovou polevou a sypeme mandlemi nebo ořechy dle fantazie.

Chrousti

11. prosince 2006 v 19:33 | VV |  vánoční cukroví pečené
2 vejce, 200 g cukru, 200 g mletých ořechů, citrónová kůra z půlky citrónu (nemusí být). Lískové nebo vlašské ořechy na ozdobu
Vejce s cukrem šleháme do pěny (nejlépe v robotu). Přimícháme mleté ořechy a na plech vyložený pečícím papírem nebo lehce vymaštěný tvoříme malé hromádky. Doprostřed vmáčkneme jádro lískového ořechu nebo kousek jádra vlašského ořechu. Pečeme v mírné troubě cca při 150 °C do růžova (horkovzdušná 120 °C).
Poznámka: dáváme dále od sebe, protože se kopečky pečením trochu zvětší.

Ořechová kolečka tmavá

11. prosince 2006 v 19:25 | VV |  vánoční cukroví pečené
180 g hladké mouky, 150 g másla nebo rostlinného tuku, 80 g mletých ořechů, 30 g kakaa, 80 g cukru, vanilkový cukr
Náplň: 40 g hladké mouky, 80 g másla, asi 1/4 l mléka, strouhané piškoty nasáklé rumem, hrst strouhaných ořechů, zavařenina (není třeba)
Čokoládová poleva, ořech
Zpracujeme na vále v těsto. Necháme odpočinout a vyválíme plát na mírně pomoučněném vále nebo mezi dvěma foliemi. Vykrajujeme kolečka a pečeme v předehřáté troubě při 180 °C. Vychladlá spojujeme náplní, poléváme čokoládovou polevou a zdobíme půlkou ořechového jádra.
Náplň: z másla a mouky uvaříme jíšku, přidáme mléko a důkladně provaříme. Kaši necháme částečně vychladnout a vmícháme rumem namočené piškoty a strouhané ořechy. Můžeme ochutit ještě lžící zavařeniny.

Ořechové pracny

11. prosince 2006 v 19:14 | VV |  vánoční cukroví pečené
350 g hladké mouky, 250 g másla nebo rostlinného tuku, 250 g moučkového cukru, 120 g mletých vlašských ořechů, 2 lžíce kakaa, půl lžičky mleté skořice, půl lžičky tlučeného nebo mletého nového koření, 3 tlučené nebo mleté hřebíčky
Zpracujeme na vále v řěsto. Necháme zabalené v mikrotenové folii nebo v alobalu asi hodinu odpočinout. Formičky vymažene tukem a vtlačujeme do nich kousky těsta. Pečeme v předehřáté troubě při 170 °C- 180 °C. Ještě teplé vyklopíme a můžeme obalovat v cukru nebo jen pocákat čokoládou. Necháme asi týden rozležet.

Řezy ze zbylých bílků

11. prosince 2006 v 19:03 | VV |  řezy bez ovoce
4 bílky, 80 g pískového cukru, 60 g hrubé mouky, 40 g chladného rozpuštěného másla, 20 g mleté čokolády, 20 g mletých mandlí.
Na potření: rybízová nebo malinová zavařenina
Poleva: 200 g přesátého moučkového cukru, 3 lžíce rumu, troška vařící vody nebo rozehřátého tuku
Na posypání: strouhaná čokoláda, barevná rýže, příp. kandované třešně apod.
Bílky do husta ušleháme, potom metlou zašleháme cukr. Mandle, mouku a čokoládu promícháme a střídavě s prochladlým tekutým máslem lehce vmícháme do sněhu. Plech vyložíme pečícím papírem a těsto na něj rozetřeme. Upečeme při 170 °C. Hotový plát necháme chvíli prochladnout, potíráme rumem rozřeněnou zavařeninou a necháme zaschnout (nejlépe přes noc). Potom potáhneme polevou, posypeme strouhanou čokoládou, příp. barevnou rýží. Můžeme zdobit i kandovanými třešněmi. Když poleva částečně zaschne krájíme na malé čtverečky.
Poleva: prosátý cukr smícháme s rumem a horkou vodou (tukem) do hladka.

Vínovky

9. prosince 2006 v 18:44 | VV |  vánoční cukroví pečené
300 g hladké mouky, 250 g tuku, 6 lžic bílého vína. Cukr na obalení
Z přísad zpracujeme na vále těsto. Necháme v chladu odpočinout nejméně 1 hodinu. Potom vyválíme na cca 3mm silný plát a vykrajujeme různé tvary. Pečeme ve vyhřáté troubě do růžova. Hotové ihned obalíme v prosátém moučkovém cukru, který ochutíme vanilkou.

Mandlové košíčky

9. prosince 2006 v 14:09 | VV |  vánoční cukroví pečené
200 g hladké mouky, 100 g másla, 60 g umletých neloupaných mandlí, 50 g moučkového cukru, 2 - 3 žloutky (podle suchosti mouky a velikosti vajec). Tuk na vymazání formiček
Ze všech surovin zpracujeme na vále těsto, které necháme nejméně 2 hodiny v chladu odpočinout. Formičky košíčků vymastíme lehce tukem a těsto do nich vtlačujeme v slabé vrstvě. Pečeme při 180 °C (horkovzdušná trouběa při 150 °C) do růžova. Studené košíčky plníme různými náplněmi podle chuti.
Např.:
Náplň šlehačková ořechová: 1/4 l tekuté šlehačky, 150 g ořechů, 100 g mletých piškotů, 2 lžíce rumu, 2 lžíce pikantní zavařeniny, 80 g cukru
Šlehačku a cukr svaříme, přidáme piškoty a ořechy a ještě necháme přejít varem. Prochladíme, přidáme zavařeninu a rum podle chuti. Plníme do košíčků, poléváme libovolnou polevou a zdobíme jádrem ořechu.
Náplň ořechová kakaová: 2 dl mléka, 2 lžíce kakaa, 60 g moučkového cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 150 g mletých vlašských ořechů, cca 100 g mletých piškotů nebo sušenek, rum
Mléko s kakaem a cukry svaříme. Ořechy a piškoty smícháme a zalijeme horkou hmotou. Promícháme, ochutíme rumem a je-li potřeba zahustíme ještě piškotovými drobečky. Prochladlou hmotu naplníme do košíčků a sypeme sekaným sušeným ovocem nebo poléváme polevou a libovolně zdobíme.
Poznámka: do obou náplní můžeme podle chuti přidat v rumu nasáklé rozinky nebo nasekané ovoce.

Náplň piškotová: 140 g mletých piškotů necháme nasáknout rumem nebo punčem, 200 g másla utřeme s moučkovým cukrem (dle chuti) a 3 lžícemi kakaa. Do máslové pěny přidáme piškoty nacucané rumem. Promícháme a plníme do košíčků, do kterých dáme na dno lžičku pikentní marmelády nebo ovoce naloženého v rumu. Povrch poléváme čokoládou a libovolně zdobíme.

Žloutkové penízky

9. prosince 2006 v 12:14 | VV |  vánoční cukroví pečené
2 žloutky, 100 - 120 g přesátého moučkového cukru
Žloutky a cukr třeme do husté pěny. Na plech vyložený pečícím papírem děláme lžičkou malé hromádky, které se roztečou na placičky. Pečeme při 100 °C (horkovzdušná trouba 80 °C) až oschnou a jdou odlepit od papíru. Po upečení můžeme povrch pocákat nepravidelně čokoládou. Před podáváním slepujeme nejlépe šlehačkou, necháme asi hodinu rozležet a podáváme. Mají chuť jako rakvičky.
Poznámka: slepovat se nemusí stačí pocákat čokoládou

Špičky

8. prosince 2006 v 17:08 | VV |  vánoční cukroví pečené
Těsto: 200 g hladké mouky, 120 g másla nebo rostlinného tuku, 100 g moučkového cukru, 50 g mletých ořechů, 1 žloutek
Zavařenina na potření koleček (není nutné)
Povrch: 100 g jemně sekaných rozinek, 50 g drobně sekaného sušeného nebo kandovaného ovoce, rum podle potřeby, balíček dětských piškotů (120 - 140 g), 50 g vlašské ořechy, 100 g másla, trochu citrónové šťávy
Čokoládová poleva, ořech, ovoce, nebo barevný máček
Z přísad zprcujeme na vále těsto, které necháme v chladu nejméně hodinu odpočinout. Z těsta vyválíme silnější plát (asi 4 - 5 mm) a vykrajujeme malá kolečka. Na plechu, který vyložíme pečícím papírem nebo lehce vymastíme, pečeme do růžova. Na vychladlá kolečka tvarujeme do pyramidy náplň (kolečka můžeme pod náplň potřít zavařeninou). Necháme zaschnout a celou špičku máčíme v čokoládové polevě a můžeme zdobit kouskem ořechu, ovoce, nebo sypeme barevným máčkem.
Na povrch: propláchnuté rozinky a sušené nebo kandované ovoce jemně nasekáme. Zalijeme rumem a necháme nejméně hodinu (nejlépe přes noc) nasáknout. Piškoty a ořechy nastrouháme, přidáme rozehřátý tuk, rozinky, ovoce i s rumem, citrónovou šťávu a promícháme do tvárlivé hmoty.

Slepované medovníky

8. prosince 2006 v 16:50 | VV |  vánoční cukroví pečené
400 g hladké mouky, 140 g moučkového cukru, 50 g tuku, 2 vejce, 2 lžíce tekutého medu, 1/2 kávávé lžičky jedlé sody (můžeme nahradit práškem do pečiva), 1 lžička směsi mletého koření (hřebíček, nové koření, skořice, anýz, zázvor, cardamom - dáme co máme něco můžeme vynechat nebo použijeme jednu lžičku perníkového koření, které se kupuje již namíchané - ne prášek do perníku ten už má v sobě kypřidlo, kdybychom ho přidali, tak vynecháme sodu nebo prášek do pečiva)
Náplň: 160 g mletých vlašských nebo lískových ořechů (může být i kokosová moučka), 120 g moučkového cukru, 100 g másla, 2 lžíce rumu, 2 lžíce rybízové marmelády. Je-li potřeba zahustit, tak piškotové nebo perníkové drobečky nebo oříšky apod.
Z přísad vypracujeme vláčné těsto. Vyválíme plát asi 2 - 3 mm a vykrajujeme z něj malá kolečka, srdíčka apod. Upečeme při 170 °C do růžova a necháme vychladit na rovné ploše. Vychladlé slepujeme náplní a zdobíme libovolnou polevou a ořechem nebo mandlí.
Náplň: máslo utřeme s cukrem do pěny, potom přidáme ostatní přísady. Zdá-li se nám náplň řídká (záleží na tuhosti zavařeniny), tak přidáme strouhaný perník nebo piškotové dorbečky na zahuštění. Náplň necháme chvíli vychladit a slepujeme pečivo.
Poznámka I: Polovinu vykrájených tvarů můžeme potřít před pečením rozšlehaným žloutkem, do kterého vtlačíme mandli, burák, ořech a pod. a po upečení již nezdobíme polevou, ale slepujeme jeden potřený a ozdobený tvar a druhý nepotřený.
Poznámka II: Z těsta můžeme vykrajovat zvířátka, zvonečky, komety atd. a po upečení je zdobit barevnými cukrovými polevami.

Voňavé cukroví

8. prosince 2006 v 16:28 | VV |  vánoční cukroví pečené
150 g másla nebo rostlinného tuku, 125 g cukru, 1 vejce, na špičku nože mletý hřebíček, mletou skořici a strouhaný muškátový oříšek, 125 g hladké mouky, 125 g strouhaných lískových oříšků nebo neloupaných mandlí, 125 g polohrubé mouky
Poleva: 200 g přesátého moučkového cukru, 3 - 4 polévkové lžíce citrónové nebo pomerančové šťávy (množství šťávy řídíme podle druhu a suchosti cukru)
Ozdoba: oříšek nebo kandované ovoce
Zpracujeme na vále v těsto. Necháme zabalené ve folii nebo alobalu na chladném místě nejméně 2 hodiny odpočinout. Potom vykrájíme obdélníčky, čtverečky apod. a pečeme v předehřáté troubě při 200 °C (horkovzdušná 160 °C) do růžova. Po upečení necháme úplně vychladit a silně poléváme citrónovou nebo pomerančovou polevou a zdobíme podle fantazie oříšky nebo kandovaným ovocem.
Poleva: Cukr prosijeme a utřeme s ovocnou šťávou do hladka.

Rumové okaté koláčky

8. prosince 2006 v 16:18 | VV |  vánoční cukroví pečené
400 g hladké mouky, 120 g moučkového cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 1 žloutek, 2 cl rumu, 250 g másla nebo rostlinného tuku. Cukr na obalení, marmeláda (nejlépe meruňková) na slepení
Z přísad zpracujeme hladké těsto. Zabalíme do mikrotenové folie nebo do alobalu a necháme asi 2 hodiny odpočinout. Těsto vyválíme na 2 - 3 mm silný plát a vykrajujeme polovinu koleček plných a polovinu koleček s otvorem uprostřed. Pečeme při 180 °C (horkovzdušná trouba 150 °C). Upečená kolečka necháme na rovné ploše vychladit. Potom kolečka s otvorem pocukrujeme nebo obalíme v cukru (nemusí být) a meruňkovou zavařeninou slepíme s nepocukrovanými plnými kolečky. Marmeládu necháme chvíli oschnout a podáváme nebo ukládáme.

Kokosové laskonky

6. prosince 2006 v 19:34 | VV |  vánoční cukroví pečené
4 bílky, 300 g cukru krupice (písek), 200 g kokosové moučky
Náplň: 1) meruňková zavařenina, strouhané piškoty namočené v rumu
2) 150 g másla, 80 g moučkového cukru, lžíce rumu, lžíce kakaa
Poleva: čokoládová
Bílky do husta ušleháme s několika zrníčky soli. Do hustého sněhu zašleháme cukr, několik minut ještě šleháme. Potom do oslazeného sněhu vařečkou lehce vmícháme kokosovou moučku. Na plech vyložený pečícím papírem tvoříme pomocí lžičky a jídelního nože ploché hromádky velikosti desetikoruny. Pečeme velmi zvolna nejlépe několik plechů najednou v horkovzdušné troubě při 80 °C. Použijeme-li elektrickou troubu, tak při teplotě 100 °C. Usušené odlepujeme z papíru a necháme vychladit.
Vychladlé slepujeme libovolnou náplní. Např. na náplň 1) smícháme zavařeninu s piškoty, které jsme důkladně navlhčili rumem. Na náplň 2) utřeme máslo s cukrem do pěny, přidáme kakao a rum a dobře promícháme. Necháme chvíli vychladit v lednici a plníme laskonky.
Slepené pečivo po vrchní straně ozdobně počáráme čokoládovou polevou (čárky, spirálka od středu ke krajům apod.)

Mrkvová ouška

6. prosince 2006 v 19:21 | VV |  vánoční cukroví pečené
300 g hladké mouky, 250 g Hery nebo másla, 120 g jemně strouhané mrkve. Na potření rozšlehané vajíčko. Na posypání krystalový cukr nebo sekané ořchy nebo mandle (nemusí být).
Náplň: stejná jako u "neapolitánek" nebo zavařeninová náplň (viz poznámka)
Mouku, tuk a nastrouhanou mrkev zpracujeme na vále v nelepivé těsto. Těsto necháme zabalené v mikrotenové folii alespoň hodinu v chladu odpočinout. Těsto rozválíme asi na 3mm a vykrajujeme kolečka. Na střed kolečka dáme kopeček ořechové náplně a těsto z jedné strany zmáčkneme k sobě, aby vzniklo ouško. Potřeme rozšlehaným vajíčkem, posypeme krystalovým cukrem a sekanými ořechy nebo mandlemi. Pečeme v předehřáté troubě při 170 °C do růžova.
Poznámka: místo ořechové náplně můžeme naplnit zavařeninou, kterou smícháme s piškotovými drobečky, aby zavařenina nevytékala (250 g malinové nebo jiné zavařeniny, 150 g mletých piškotů).

Šlehačkové pečivo s Nivou

6. prosince 2006 v 19:03 | VV |  slané pečivo
150 g rozstrouhané nebo rozmačkané Nivy, 100 g másla nebo rostlinného tuku, 100 ml tekuté šlehačky, 200 g hladké nebo polohrubé mouky, špetka soli, špetka mletého pepře. Rozšlehaný žloutek na potření. Na posypání: kmín, sekané vlašské ořechy apod.

Ze sýra, tuku, šlehačky, soli, pepře a mouky zpracujeme těsto. Necháme nejméně 30 minut odpočinout v chladu. Potom vyválíme na pomoučněném vále nebo mezi dvěma foliemi na slabý plát. Potřeme rozšlehaným žloutkem, posypeme sypáním (dle chuti) a vykrajujeme čtverečky, měsíčky nebo obdélníčky. V případě, že vykrajujeme nějaké složitější tvary, po kterých zbyde nevykrájené těsto, natřeme a posypeme tvary až na plechu.
Pečeme ve vyhřáté troubě při cca 180 °C (horkovzdušná 150 °C).
Poznámka: kmín nebo jiné sypání můžeme lehce zaválet válečkem do těsta a pak teprve vykrajujeme.

Opilé švestky

5. prosince 2006 v 22:52 | VV |  vánoční cukroví nepečené
25 ks sušených vypeckovaných švestek, rum, mandle nebo vlasšské ořechy, strouhané ořechy, mandle nebo kokos, čokoládová poleva
Švestky necháme přes noc namočené v rumu. Druhý den vyjmeme, necháme mírně oschnout a místo pecky vložíme mandli nebo ořechové jádro. Oschlé švestky máčíme celé v čokoládové polevě a obalujeme ve strouhaných mandlích, oříšcích nebo kokosu.
Můžeme podávat v malých papírových košíčkách.

Kuličky kapucínské

5. prosince 2006 v 22:46 | VV |  vánoční cukroví nepečené
100 g bílé čokolády, 1 lžíce másla, 1 lžíce mléka nebo smetany, 50 g moučkového cukru, 50 g mletých loupaných mandlí, 1 balíček capuccina
Čokoládu a máslo rozpustíme na vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Přidáme smetanu, mandle, cukr a půl balíčku capuccina. Necháme chvilku zchladit a pak tvoříme kuličky, které balíme ve zbývajícím capuccinu.
Můžeme podávat v malých papírových košíčkách.

Čokoládové hrudky

5. prosince 2006 v 22:41 | VV |  vánoční cukroví nepečené
80 g másla, 3 lžičky moučkového cukru, 200 g rozehřáté hořké čokolády, 1 lžíce teplého mléka, 100 g nahrubo nakrájených mandlí nebo vlašských ořechů, 100 g nakrájeného sušeného nebo kandovaného ovoce
Máslo s čokoládou rozehřejeme nad vodní lázní nebo v mikrovlnné troubě. Promícháme, přidáme mléko a cukr a znovu promícháme. Do čokoládové hmoty vmícháme ovoce a ořechy nebo mandle (nebo směs jakýchkoliv ořechů třeba i nesolené buráky, kešu apod.). Plech vyložíme pečícím papírem nebo alobalem a pomocí dvou lžiček na plech sázíme malé hromádky, které dáme do chladu ztuhnout. Ztuhlé lehce odlepíme od papíru a podáváme nebo ukládáme do krabičky.

Pásky ze zakysané smetany

4. prosince 2006 v 22:37 | VV |  vánoční cukroví pečené
200 g hladké mouky, 125 g ztuženého tuku Omega, 80 g husté zakysané smetany
Na obalení: přesátý moučkový cukr ochucený vanilkou
Tuk jemně nastrouháme na vál, přidáme mouku a zakysané smetany tolik, aby se dalo zpracovat nelepící těsto (cca 80 g). Těsto necháme nejméně 2 hodiny v chladu odpočinout. Potom vyválíme na lehce pomoučněném vále nebo mezi dvěma foliemi na cca 3 mm silný plát. Rádýlkem nebo nožem krájíme pásky 4 cm dlouhé a 1,5 cm široké. Pečeme v horké troubě do růžova. Při pečení neotvíráme troubu, aby pásky lehce naskočily. Po upečení obalíme v cukru.
Poznámka: je-li těsto při zpracování suché přidáme trochu zakysané smetany, lepí-li se přidáme trochu mouky.

Sušenky z Nivy

4. prosince 2006 v 22:12 | VV |  slané pečivo
250 g hladké mouky, 200 g strouhaného sýra Niva, 200 g másla nebo rostlinného tuku, 1 žloutek, 1/2 lžičky mletého kmínu nebo mleté sladké papriky, špetka soli. Na potření rozšlehaný osolený žloutek
Zpracujeme na vále v těsto a dále postupujeme jako u " rovnovážného sýrového pečiva".

Mandlové rohlíčky

4. prosince 2006 v 22:04 | VV |  vánoční cukroví pečené
280 g hladké mouky, 200 g másla, 100 g cukru, 100 g mletých mandlí, 2 žloutky
Zpracujeme na vále v těsto, necháme odležet a tvoříme rohlíčky. Pečeme při 180 °C (150 °C horkovzdušná trouba) do růžova. Můžeme obalovat v cukru nebo špičky rohlíčků polévat čokoládovou polevou.
Poznámka: Můžeme dát polovinu množství mletých mandlí a polovinu mletých lískových oříšků

Chlebíček ze zbylých bílků

4. prosince 2006 v 21:51 | VV |  chlebíčky
180 g moučkového cukru, 160 g hrubé mouky, 70 g rozpuštěného prochladlého másla, 7 - 8 bílků, nasekané mandle, čokoláda, sušené ovoce, kandované ovoce, oříšky (co máme v zásobě)
Z bílků ušleháme hustý sníh, přidáme moučkový cukr a ještě zašleháme. Do ušlehaného bílku s cukrem střídavě přidáváme mouku a prochladlé rozpuštěné máslo. Nakonec lehce vmícháme sekané jádroviny a ovoce. Promícháme a nalijeme do chlebíčkové formy, kterou jsme vymazali tukem a vysypali strouhankou nebo hrubou moukou. Pečeme v předehřáté troubě při cca 160 - 170 °C. Z uvedené dávky jsou 2 menší chlebíčky nebo jeden velký (záleží na velikosti formy). Můžeme upéct i v menší bábovkové formě, či ve formě ryby apod. Hotový chlebíček vyklopíme na tác vyložený pečícím papírem nebo alobalem. Po prochladnutí poléváme čokoládovou polevou, sypeme strouhanými oříšky či kokosem nebo zdobíme podle vlastní fantazie libovolnými polevami, mandlemi, ovocem apod.
Poznámka: z mouky můžeme odebrat 2 lžíce a smíchat je s ovocem a ořechy a potom teprve vmíchat do těsta. Je to ochrana před tím, aby přísady neklesly v těstě ke dnu formy.

Rovnovážné sýrové pečivo

4. prosince 2006 v 21:33 | VV |  slané pečivo
300 g strouhaného eidamu nebo jiného tvrdého sýra, 300 g polohrubé mouky, 300 g másla nebo rostlinného tuku, špetka soli, 1/2 lžičky mleté sladké papriky nebo mletého kmínu
Rozšlehané žloutky na potření, kmín, mák, sezamová semínka, strouhané slané arašidy , sekané mandle, slunečnicovéá semínka nebo strouhaný sýr na posypání (dáme co máme zrovna po ruce)
Sýr (nejlépe eidam 30 % t. v. s.) nastrouháme, zpracujeme s tukem a moukou. Necháme odležet. Na mírně pomoučněném vále nebo mezi foliemi vyválíme plát, zarovnáme ho do čtverce nebo obdélníka. Těsto potřeme rozšlehaným osoleným žloutkem, posypeme kmínem nebo jinými výše uvedenými ingrediencemi (můžeme je lehce zaválet do těsta) a krájíme rádýlkem nebo vykrajovátkem na čtverečky nebo obdélníčky. Můžeme krájet i tyčinky.Pečeme v troubě při cca 190 °C (horkovzdušná trouba 160 °C) do růžova.

Košíčky s ořechovo-ovocnou náplní

4. prosince 2006 v 21:20 | VV |  vánoční cukroví pečené
240 g hladké mouky, 70 g moučkového cukru, 120 g másla nebo rostlinného tuku, 2 žloutky. Tuk na formičky
Náplň: 2 lžíce medu, 6 lžic mléka, 4 lžíce rumu, 2 lžičky moučkového cukru, 200 g strouhaných vlašských ořechů, 100 g sekaného sušeného ovoce (rozinky, jahody, datle, fíky, meruňky - co má kdo rád), piškotové nebo perníkové drobečky dle potřeby
Libovolná poleva, ořechy a sušené ovoce na ozdobu
Zpracujeme na vále v těsto. Necháme v chladu odpočinout. Mezi tím vymastíme formičky košíčků. Kousky těsta natlačíme ve slabé vrstvě do formiček a pečeme při 180 °C (horkovzdušná trouba 150 °C) do růžova. Vlažné vyklopíme. Studené naplníme náplní, polijeme libovolnou polevou, zdobíme ořechovými jádry a kousky sušeného ovoce.
Náplň: Med s mlékem rozpustíme na mírném ohni nebo v mikrovlnné troubě. Přidáme cukr, mleté ořechy, v rumu nabobtnané sušené nebo kandované ovoce, případně zahustíme piškoty. Vychladlou náplní plníme košíčky

Zázvorové hvězdičky

4. prosince 2006 v 21:07 | VV |  vánoční cukroví pečené
230 g hladké mouky, 140 g másla nebo rostlinného tuku, 70 g moučkového cukru, 2 žloutky, 1/2 lžičky mletého zázvoru, 1 sáček vanilkového cukru. Náplň: 60 g másla, 60 g moučkového cukru, 60 g piškotových drobečků, punč nebo rum. Čokoládová poleva
Zpracujeme na vále v těsto, necháme nejméně hodinu v chladu odpočinout. Potom vyválíme plát asi 2 mm silný. Vykrajujeme hvězdičky. Pečeme v předehřáté troubě při 180 °C. Hotové necháme vychladnout na rovné ploše. Vychladlé spojujeme náplní, poléváme čokoládovou polevou a sypeme barevným máčkem.
Náplň: Umleté piškoty pokapeme punčem nebo jiným likérem a necháme prosáknout. Máslo s cukrem našleháme, do našlehané hmoty vmícháme nasáklé piškoty a znovu našleháme. Necháme chvilku vychladit v lednici a spojujeme hvězdičky.

Kokosové rohlíčky

3. prosince 2006 v 19:54 | VV |  vánoční cukroví pečené
125 g másla nebo rostlinného tuku, 100 g cukru, 1 vejce, 150 g kokosové moučky, 250 g hladké mouky. Tuk na vymazání formiček. Libovolná náplň. Čokoládová poleva.
Zpracujeme na vále v těsto, necháme chvíli v chladu odpočinout. Odpočaté těsto vtlačujeme do lehce vymaštěných rohlíčkových formiček. Pečeme při 170 °C (v horkovzdušné troubě při 150 °C) do růžova. Ještě teplé rohlíčky vyklopíme. Vychladlé naplníme libovolným krémem - spojíme dva rohlíčky k sobě a špičky máčíme v čokoládě.
Poznámka: rohlíčky po vyklopení z formiček můžeme pouze obalovat v cukru, neslepovat. Pečeme asi 14 dní před podáváním, aby se rozležely.
Příklad náplní:
Kávová: 100 g másla, 60 g cukru, 1 lžička instantní kávy nebo capuccina, 1 lžíce rumu - utřít do pěny, nechat chvíli ztuhnout v lednici a plnit
Rumová: 100 g másla, 1 vařený prolisovaný žloutek, 50 g cukru, 1 lžíce slazeného kondenzovaného mléka Salko, 1 lžíce rumu - postup jako u kávové náplně
Kakaová: 100 g másla, 50 g cukru, 2 lžíce kakaa, 1 lžíce vaječného koňaku nebo rumu (nemusí být) - postup stejný jako u kávové

Důlkové koláčky hnědé

3. prosince 2006 v 19:39 | VV |  vánoční cukroví pečené
90 g moučkového cukru, 125 g másla, 30 g kakaa, 2 žloutky, 150 g hladké mouky, 1/2 lžičky mleté skořice, špetka mletého hřebíčku, špetka mletého nového koření (nemusí být). Rybízová zavařenina
Všechny přísady, s výjimkou zavařeniny, zpracujeme na vále v těsto. Necháme odpočinout v chladu nejméně 2 hodiny. Potom z těsta tvoříme malé kuličky, které klademe na plech dále od sebe, protože se pečením trochu rozlejí a zvětší. Do každé kuličky vytlačíme důlek (např. obrácenou vařečkou nebo náprstkem) a upečeme ve vyhřáté troubě při teplotě 150 - 160 °C. Vychladlé koláčky naplníme zavařeninou a necháme zaschnout. Potom můžeme lehce pocukrovat nebo počárkovat čokoládou.